Totalnie teatralnie - VI Grodziski festiwal teatralny.
Totalnie teatralnie - VI Grodziski festiwal teatralny.
W dniu 17 czerwca 2014 w Ośrodku Kultury w Grodzisku już po raz szósty odbył się finał Festiwalu Totalnie Teatralnie. Była to okazja do zaprezentowania się grupy PROSCENIUM, w skład której wchodzą wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych Działu Wspierania Rodziny Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brwinowie.
Perfecta mój talent- realizujemy projektyPerfecta mój talent- realizujemy projekty
Wychowankowie świetlic socjoterapeutycznych wzięli udział w programie „ Perfecta- mój talent” organizowanym przez Fundację Przyjaciółka. Inicjatywa ta ma na celu rozbudzenie w młodzieży poczucie sprawczości, rozwijanie przywódczych zdolności. Program ma pozwolić, aby młodzież w przyszłości została lokalnymi liderami działań rozwijających ich małe miejscowości. Dzieci ze świetlicy w Brwinowie przy ul. Grodziskiej 31 oraz ze świetlicy przy ul. Piłsudskiego 11 przygotowały dwa kreatywne projekty działań na rzecz społeczeństwa. Młodzież ze świetlicy przy ul. Grodziskiej stworzyła projekt „ Juniorzy-Seniorom, Seniorzy- Juniorom”. Projekt ma na celu stworzenie więzi między seniorami, a młodzieżą. Będzie to cykl spotkań, dający możliwość spędzenia wspólnie czasu i nauczeniu się nowych rzeczy. Młodzież ze świetlicy przy ul. Piłsudskiego 11 stworzyła projekt „Jump”, którego celem jest doposażenie i uprzątnięcie Skate-Parku w Brwinowie. Oba projekty opiewają na łączną kwotę 4 975 zł.
OGRODY W KLIMACIE CELTYCKIM
Impreza w dniu 14 czerwca rozpoczęła się występem grupy teatralnej Proscenium złożonej z wychowanków świetlic przy ul. Grodziskiej i Piłsudskiego. Grupa zaprezentowała przedstawienie „Pożarcie królewny Bluetki”. Mimo niezaplanowanej przerwy spowodowanej ulewnym deszczem, młodzi aktorzy zagrali bezbłędnie, otrzymując od zgromadzonej przed sceną publiczności gromkie brawa.
Świetlice otrzymały grantZ przyjemnością informujemy, że na dofinansowanie projektu "Wyraź siebie” złożonego przez Dział Wspierania Rodziny ŚOPS w programie grantowym „Bank Dziecięcych Uśmiechów ”, Zarząd Fundacji Banku Zachodniego WBK przyznał grant w wysokości 2000 zł. Projekt „Wyraź siebie” to cykl zajęć arteterapii adresowany do dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych w gminie Brwinów. Działania zawarte w projekcie zostały wpisane w regularne działania świetlicy tak, aby był częścią programu wychowawczego i socjoterapeutyczanego, dając dodatkową szansę na zdobycie nowych kompetencji społecznych i zdolności artystycznych. W trakcie realizacji projektu planowane jest rozbudowanie działań o formy terapeutyczne, poprzez elementy artterapii, dzięki czemu odbiorcy zajęć będą mogli nabyć nie tylko nowe umiejętności plastyczne, lecz także nauczyć się lepiej rozpoznawać swoje potrzeby, stany emocjonalne. To z kolei może przyczynić się do lepszego funkcjonowania psychospołecznego, nawiązywania aprobowanych kontaktów społecznych, a także pozwoli wyciszyć nieprzyjemne emocje i lepiej poznać siebie. Głównym celem zajęć jest nauczenie dzieci i młodzieży rozpoznawania źródeł różnych emocji i wyrażania ich w sposób społecznie akceptowany. Sztuka może pomóc im w lepszym poznaniu i określeniu siebie oraz swoich emocji, a także stać się głównym środkiem ekspresji emocjonalnej. Projekt "Wyraź siebie" jest adresowany głównie do dzieci uczęszczających do świetlic socjoterapeutycznych w gminie Brwinów i jego realizacja rozpocznie się w październiku. Barbara Korytkowska
Karta dla rodzin wielodzietnych
Wyniki konkursu „Moja miejscowość moim domem”Wyniki konkursu „Moja miejscowość moim domem”
Dnia 24 maja 2014 roku, byłam na imprezie w Dębaku niedaleko Podkowy Leśnej, gdzie znajduje się Ośrodek dla Cudzoziemców. Organizatorem imprezy była Polska Akcja Humanitarna. Pojechałam tam, gdyż brałam udział w konkursie plastycznym organizowanym przez PAH pt. „Moja miejscowość moim domem”, w którym zajęłam II miejsce jako jedyna z dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy ul. Piłsudskiego 11 w Brwinowie. Moja koleżanka ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy ul. Grodziskiej 31 w Brwinowie Patrycja Hanc zajęła III miejsce. Organizatorzy zapewnili przybyłym gościom moc atrakcji, a wśród nich: pokazy samochodowe, którymi można było przejechać się, stoiska plastyczne, stoiska sportowe, wernisaż prac konkursowych. Pobyt w Dębaku umilał nam zespół muzyczny grający muzykę Regge. Bardzo dziękuję za takie wyróżnienie i świetne nagrody.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznymWyróżnienie w międzynarodowym konkursie plastycznym
Rozstrzygnięcie 44 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego organizowanego przez firmę Pentel wraz z Ministrem Spraw Zagranicznych Japonii oraz Ministrem Edukacji, Kultury, Sportu, Nauki i Technologii przyniosło wyróżnienie dwójce podopiecznych. Spośród nadesłanych 12709 prac z całego świata w tym 903 z Polski wyróżnione zostały prace Łukasza Dudkiewicza oraz Sebastiana Lewandowskiego. Chłopcy przygotowali prace plastyczne pod opieką p. Patrycji Kruglej mówiące o szczęściu i kochającej się rodzinie. Prace wykonane były pastelami olejnymi. Jednym z zadań konkursu był dialog ponad podziałami między dziećmi z całego świata oraz wyrażenie spraw ważnych dla małych ludzi za pomocą rysowania. Serdecznie gratulujemy Łukaszowi, Sebastianowi oraz p. Patrycji sukcesu na arenie międzynarodowej i z niecierpliwością czekamy na kolejne :)
Rozstrzygnięcie konkursu „Walka dobra ze złem”Rozstrzygnięcie konkursu „Walka dobra ze złem”
Wszystkie prace zakwalifikowane do wystawy charakteryzowały się oryginalnością i indywidualnym podejściem autorów do tematu. W uroczystości oprócz nagrodzonych dzieci udział wzięli ich najbliżsi, aby wspólnie cieszyć się sukcesem. Po wręczeniu nagród Pani Dyrektor OK Anna Sobczak zapowiedziała występ Pani Joanny Kozłowskiej, która przeniosła widownię w świat muzyki grając trzy utwory na fortepianie podkreślając tym samym radosną atmosferę spotkania.
|