RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Ruszamy po zdrowy styl

Wielkość czcionki

Fundacja BZ WBKDzieci z gminnych  świetlic socjoterapeutycznych wzięły udział w projekcie „Ruszamy po zdrowy styl” w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów Fundacji Banku Zachodniego BWK.

Dotacja Fundacji w kwocie 4000 zł pozwoliła na realizację zajęć sportowych z instruktorem w ilości 96 godzin oraz 8 warsztatów z dietetykiem. Projekt został zrealizowany zgodnie z założeniami.

 

Zajęcia sportowe odbywały się w czterech świetlicach: w Brwinowie, przy ul. Grodziskiej 31 i przy ul. Piłsudskiego 11, w Żółwinie oraz w Otrębusach. Podczas zajęć dzieci rozwijały umiejętność współpracy, trenowały zasady fair play, usprawniały koordynację ruchową i koncentrację. Celem zajęć było ukazanie dzieciom przyjemności z uprawiania sportu jak również promowanie aktywności fizycznej jako formy spędzania czasu bez użycia telefonów i komputerów.

 

Spotkania z dietetykiem miały miejsce dwa razy w miesiącu – po dwa spotkania dla każdej z czterech świetlic DWR. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się czym jest zdrowa dieta, jakich produktów należy unikać, ile cukru znajduje się w najczęściej konsumowanych przez dzieci produktach. Podczas zajęć praktycznych dzieci własnoręcznie przygotowywały zdrowy posiłek złożony z płatków zbożowych, jogurtu i owoców oraz próbowały zdrowych koktajli owocowo-warzywnych, utrwalały zasady zdrowego odżywiania, nabyły umiejętności komponowania zdrowych, prostych posiłków.

Były to cztery bardzo zdrowe i aktywne miesiące dla dzieci uczestniczących w zajęciach świetlicowych.

Izabela Sułkowska

Po zdrowie Po zdrowie Po zdrowie


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>