RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

Dzień Pracownika Socjalnego

Wielkość czcionki

Dzień Pracownika SocjalnegoDzień Pracownika Socjalnego w gminie Brwinów był w bieżącym roku obchodzony szczególnie uroczyście. 21 listopada na konferencji przygotowanej przez zespół pracowników Środowiskowego Ośrodka Pomocy Społecznej, zaproszeni goście mogli zapoznać się z niektórymi tematami z szerokiej działalności ŚOPS, słuchając prezentacji prowadzonej przez Joannę Dzierzbę – dyrektora Ośrodka i Annę Krężel – specjalistę pracy socjalnej. Dyrektor mówiła o konieczności interdyscyplinarnego podejścia do rozwiązywania problemów i pomocy mieszkańcom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej oraz o potrzebie współdziałania wszystkich gminnych i powiatowych służb i instytucji, tak aby ta pomoc była jak najbardziej skuteczna. Dyrektor podziękowała jednocześnie licznie przybyłym przedstawicielom władz, instytucji i organizacji za dobrą współpracę i możliwości stałego rozwoju pomocy społecznej. Krótki wykład na temat aktywizowania społeczności lokalnych wygłosił Paweł Jordan Prezes Stowarzyszenia BORIS z Warszawy, który następnie przekazał Certyfikat Jakości dla ŚOPS za wdrażanie modelu organizowania społeczności lokalnej nadany przez Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. Kolejną część konferencji rozpoczął Burmistrz Arkadiusz Kosiński, który jako przedstawiciel władz samorządowych przekazał Wyróżnienie Marszałka Województwa Mazowieckiego Małgorzacie Kret – kierownikowi Działu Usług Opiekuńczych w ŚOPS, za szczególne zaangażowanie w działania na rzecz procesu planowania i realizacji usług społecznych na Mazowszu. Za ten zakres działań Marszałek uhonorował też pracowników ŚOPS wyróżnieniem zespołowym. Burmistrz Arkadiusz Kosiński przekazał podziękowania dla wszystkich pracowników ŚOPS. Życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego składali również przedstawiciele Rady Miejskiej, oświaty, stowarzyszeń i inni goście, z których każdy jest osobą znaczącą w obszarze pomocy społecznej w naszej gminie.

Dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, wyróżnienia i gratulacje jakie popłynęły do nas podczas tej konferencji. Cieszymy się że jest tyle ludzi, którzy wspierają nas w codziennej, trudnej pracy.


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>