RODO

Szanowni Państwo, 25 maja 2018 roku w życie wchodzi Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które zmienia przepisy o ochronie danych osobowych. Jego celem jest ujednolicenie regulacji dotyczących ochrony danych osobowych na terenie całej Unii Europejskiej. W związku z tym wprowadziliśmy zmiany w Polityce Prywatności, które wchodzą w życie 25 maja br.

- Wycieczka do Żelazowej Woli

Wielkość czcionki
W niedzielne przedpołudnie  07.06.2009r. grupą 18-osobową ze  starszymi i niepełnosprawnymi  wybraliśmy  się na wycieczkę  do Żelazowej Woli. Żelazowa Wola położona jest  na  obrzeżach Sochaczewa nad rzeką Utratą. Miejsce urodzenia Fryderyka Chopina jest tłumnie odwiedzane przez turystów.

W niedzielne przedpołudnie  07.06.2009r. grupą 18-osobową ze  starszymi i niepełnosprawnymi  wybraliśmy  się na wycieczkę  do Żelazowej Woli.

Żelazowa Wola położona jest  na  obrzeżach Sochaczewa nad rzeką Utratą.

Miejsce urodzenia Fryderyka Chopina jest tłumnie odwiedzane przez turystów.

Dworek w Żelazowej Woli zachował się otoczony  parkiem / który obecnie jest zamknięty z uwagi  na dokonywany  remont alejek przed 200 rocznicą urodzin przypadającą  w przyszłym roku/.  Mieści się w nim muzeum- „Dom urodzenia Fryderyka Chopina”.

Budynek jest dawną oficyną dworu  Skarbków, potem został odrestaurowany i przekształcony w muzeum,  gromadzące pamiątki związane z kompozytorem.

Wnętrze muzeum oddaje styl i charakter epoki. W sześciu pokojach usytuowanych po dwu  stronach sieni pomieszczono przedmioty i meble z XIX wieku. W większości pomieszczeń zwracają uwagę przepięknie malowane stropy, ozdobione motywami roślinnymi, które były charakterystycznym elementem wnętrz w polskich dworach. Nastrój dworku podkreślają żyrandole i świeczniki w stylu księstwa warszawskiego, a miłym szczegółem nadającym pokojom domowy charakter są  XIX-wieczne piece kaflowe.

Wysłuchaliśmy również koncertu w wykonaniu pianistki  Joanny Ławrynowicz sprzyjającemu odpoczynkowi, zadumie  i refleksji.

Po koncercie udaliśmy się na obiad i wróciliśmy do domów.

 


Zgodnie z art. 173 ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy, że strony w domenie sops.brwinow.pl wykorzystują pliki "cookies"

Ta strona korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Pamiętaj, że wyrażona zgoda na korzystanie z tych technologii, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce. <<Czytaj więcej>>